Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı, Vestel Venüs Sultanlar Ligi’nin 7. haftasında Seramiksan ile karşılaştı.

Beşiktaş maça; Çağla Akın, Helene Rousseaux, Lise Van Hecke, Merve Gülaç, Dilara Bilge, Tuğba Şenoğlu, Bihter Dumanoğlu (L) ile başladı.

İlk teknik molaya 8-3 önde giren Beşiktaş, daha sonra oyunda kontrolü rakibine verdi ve ikinci teknik molaya 16-11 geride girdi. Daha sonra oyunun ve skorun üstünlüğünü bırakmayan Seramiksan ilk seti 25-18 kazandı.

İkinci sete kötü başlayan Beşiktaş ilk teknik molaya 8-4 geride girerken, ilk setin tam tersi bi durum yaşandı ve bu dakikadan sonra geri dönen takım Beşiktaş oldu. 15-16 önde girilen ikinci teknik molanın ardından, set 25-20 Beşiktaş’ın lehine sonuçlandı ve setlerde durum 1-1 oldu.

Ev sahibinin hızlı başladığı üçüncü setin ilk teknik molasına 8-3 geride giren Beşiktaş, tıpkı ikinci sette olduğu gibi bir geri dönüşe imza attı ve ikinci teknik molaya 16-12 önde girdi. Rakibine setin geri kalanında sadece 6 sayı şansı tanıyan Beşiktaş seti 25-18 kazanarak 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette hızlı başlayan ilk teknik molaya 8-7, ikinci teknik molaya ise 16-14 önde girdi. Skor ve oyun  bakımınden en başa baş mücadeleye sahne olan bu setin sonlarına doğru hücumda ve savunmada ağırlığını hissettiren Beşiktaş seti 25-22, maçı ise 3-1 kazandı.