Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı, 2016-2017 sezonu hazırlıklarına bu sabah yaptığı antrenmanla devam etti.BJK Akatlar Arena’da antrenör Kamil Söz yönetiminde gerçekleşen antrenman yaklaşık 2 saat sürdü.

Takım, antrenmana dinamik streching ile başladı. Siyah-beyazlılar, kuvvet, dayanıklılığa yönelik ağırlık çalışmalarıyla günlük çalışmalarını tamamladı. 

Çağla Akın: ‘Beşiktaş’ta oynamak gurur verici’
Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı'nın yeni transferi Çağla Akın, yeni sezon öncesinde BJK TV’ye açıklamalarda bulundu.

"Çalışmalarımıza başladık. Şu an tüm takım olarak toplanamadık. Güzel başladık. Motivasyonumuz gayet iyi. İlk gün toplantıda hedeflerimiz hakkında konuştuk. Üç sene önce de kiralık olarak gelmiştim. Bu sene de kiralık olarak geldim. Mutluyum. Böyle büyük bir camiada, taraftar kitlesi olan bir takımda oynamak gerçekten güzel ve gurur verici. O yüzden çok mutluyum. İnşallah güzel bir sezon olur." ifadelerini kullandı.


Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı'nın bir yeni transferi Gizem Giraygil ise, "Kamil hocamız ile daha önceden çalışmıştık. Kendisi beni takımda görmek istedi. Beşiktaş çok sevdiğim bir camia. Ben de seve seve kabul ettim. Burayı çok seviyorum. Beşiktaş’ta oynamayı istiyordum." dedi.


Kamil Söz: ‘Her maça kazanmak için çıkacağız'
Beşiktaş Kadın Voleybol Takımı'nın antrenörü Kamil Söz ise yeni sezon öncesi şu ifadeleri kullandı:  
"Milli organizasyonlardan dolayı sezona eksik başladık. Geçen yıl yeni bir oluşumla başlamıştık. Geçen yılki hedefimiz lige yükselmekti ve bunu başardık. Bu çıkışımızı devam ettirmemiz gerekiyor. Bu yılki ilk hedefimiz play-off'a kalmak, ilk 8 arasında kalmak. Bu yıl takımımız tamamen değişti. Geçen sezondan 2 oyuncumuz takımda kaldı. Bu sezon şuna dikkat etmeye çalıştık; genç bir takımız, yaş ortalamamız 21. 3 tane çok kaliteli yabancı transfer yaptık. U-23 ve U-19 milli takımlarında oynayan genç oyunculardan kurulu bir takımız. Amacımız ilk 8 ama daha yukarılara çıkmayı hedefliyoruz. Genç oyuncularımız kendini geliştirdiği sürece takım seviyesi de yukarıya çıkacaktır. İyi ve dinamik bir takım kurduğumuzu düşünüyorum. 

Milli takım organizasyonlarından dolayı yabancı oyuncularımız geç gelecek. Diğer takımlarda da aynı şekilde milli takımlarda oynayan oyuncular var. Genelde organizasyonlar Eylül'ün sonuna kadar sürdüğü için maalesef oyuncular geç geliyor. Bunu değiştirme şansımız yok. Yabancı oyuncularımız Eylül'ün sonunda gelecekler. 

Her hafta önemli, her maç önemli. Sadece bizim favori olduğumu maçlar değil, sürpriz maçlar da kazanmak istiyoruz. Takımımın bunu yapabileceğini düşünüyorum. En çok yapmak istediğim şey dört büyüklerden birini yenmek. Her maça kazanmak için çıkacağız. Takımımın savaşçı olacağını ve fiziksel olarak güçlü olacağını düşünüyorum. 21 yaş ortalamasını avantaja çevirmek istiyorum. Bütün çalışmalarımız o yönde." dedi.