2016 Yılının şampiyon takımı son maçında galibiyet ile kapatarak 2016 sezonuna veda etti.

Kupa maçı dolasıyla Şenol hoca kadroyu sakatlıktan yeni çıkan futbolcuları görmek ve altyapıdan gelen oyunculara şans vermeyi gerek duymuş.

Defans hattında Beşiktaş'ın altyapısından gelmiş iki genç oynadı dün akşam. 1. Si tanıdığımız Atınç, 2. Si ise Fatih Aksoy diye bir genç, dün akşam fevkalade bir oyun ortaya koydu. Fatih Aksoy yerinde duruşlar pozisyon almalar kademeye girme topu oyuna olumlu sokma soğukkanlı oluşu ile biz izleyenlerde olumlu bir iz bıraktı.

Beşiktaş orta sahasında yıldız ismi Talisca, uzun zamandır sakatlık dolasıyla takımdaki yerini alamıyordu. Dün akşam oynadığı oyunla hazır olduğunu gösterdi. Gol attı mücadele etti diri bir görüntüsü verdi. Ligin ikinci yarısında iyi bir Talisca Beşiktaş'ı uçurur...

Beşiktaş dün akşam kupa mücadelesinde nasıl bir oyun sergiledi dersek. Boluspor karşısında oyun üstünlüğünü elinde bulundurdu, oyunu kendi istediği gibi götürdü. Gol pozisyonlarına girdi, ama girdiği pozisyonlarını değerlendiremedi. Kupa maçlarının golcüsü Kerim dün akşam yine etkiliydi. Fakat maçı geçen maçların aksine golle tamamlayamadı. İyi bir Kerim'in Beşiktaş takımına faydası olur. Ama ne yazıkki Kerim kupa maçlarında gösterdiği performansı ligin ilk yarısında gösteremedi, bunun en büyük etkisi fazla şans bulamamasından kaynaklandığını düşünüyorum.

Kupa maçlarının bir özelliği olmadığı için fazla ciddiye alınmadığı görülüyor. Takımlar genellikle yedek oyuncuları ve altyapıdan gelen oyuncuları oynatıyorlar.
Kupa maçları boyunca Beşiktaş'ın altyapısından gelen gençleri izleme olanağı bulduk. Atınç, Fatih Aksoy, Eslem, Muhammet Enes bu isimler oynadıkları karşılaşmalarda hiç sırıtmadılar. Beşiktaş'ın altyapısından çok iyi gençler geliyor, bu gençler yavaş yavaş takıma alıştırılmalı...

Ali Engin