Hafta içi Napoli zaferi sonrası, ligde zor günler geçiren Antalyaspor karşısında 3 puan alan Beşiktaş haftayı kayıpsız kapatarak lig mücadelesini sürdürdü..

Şenol hoca Antalyaspor karşısına hücum ağırlıklı bir kadro ile çıkıp maçı bir an önce koparayım diye düşünmüş. Beşiktaş'lı futbolcular Napoli galibiyeti ile maça üstün ve hızlı bir şekilde başladılar. Antalyaspor Maçın ilerleyen dakikalarında oyunda dengeyi kurması karşılaşmanın orta alan mücadelesine döndürdü. Beşiktaş'ta ilk yarı Talisca ve Cenk Tosun vasat bir oyun ortaya koydular. Abaoubakar ise bir şeyler yapmanın gayreti içerisinde idi. O çabasını ise attığı gol ile aldı. Gayet güzel bir gol attı Aboubakar. Abaoubakar Napoli de attığı gollerden sonra kendisine güveni gelmiş gibi göründü, yalnız attığı zor golün yanısıra Altıpastan kaçırdığı gol bir golcüye yakışmayacak türdendi. Beşiktaş ilk yarının sonralarına doğru bulduğu gol ile devre arasına moralli bir şekilde gitti. Rakibin 10 kişi kalması 2. Yarının daha kolay olacağı hissini verdi.

2. Yarıya rakibin 10 kişi ve 1-0 ın vermiş olduğu rahatlık ile başlayan Beşiktaş 2. Golü bulmakta zorlandı. Şenol hoca Gününde olmayan Cenk'in yerine Necip'i Tolgay'ın yerine Caner'i oyuna alarak oyunda bir nevi değişikliklere gitti, bu değişiklik Beşiktaş'ın saha içi dizilişinde değişikliğe gitti ve yaptığı değişikliklerin karşılığını aldı Şenol hoca,  Beşiktaş aradığı ikinci golü hazırlanışı ve uygulanışı bakımından güzel bir gol izlettirdiler. Beşiktaş'ın defansında başlayan pas trafiği 9 pasta Talisca'nın kafasında son buldu. Beşiktaş attığı 2. Gol ile rahatlayarak oyunu dengede tutup maçın son anlarında bulduğu 3. Gol ile 3 puanı alarak yoluna emin adımlarla devam etti.
Maçın ilk yarısında vasat bir futbol ortaya koyan Talisca attığı iki gol ile maçın yıldızı oldu.

Dün sahada en göze batan oyun kimlerde desek Quaresma-Gökhan Gönül aynı kanatta gayet güzel işler çıkardılar çok iyi anlaştılar. Orta sahada Tolgay'ı izlemek büyük bir keyif veriyor. Tosic bu takımın cansiperhanesi yerde havada heryerde var nerdeyse canla başla mücadele ediyor.

Gecenin en üzücü olayı, oyuna sonradan dahil olan ve yaşadığı talihsiz sakatlık ile sahalardan bir süre uzak kalacak olan Caner Erkin'di. Kendisine burdan büyük geçmiş olsun diliyorum. İnşallah en kısa sürede sakatlığını atlatır formasına kavuşur.

Ali Engin