NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, "Spor Servisi" programında Beşiktaş-Galatasaray derbisi öncese siyah-beyazlı ekibin file bekçisi Tolga Zengin'in durumunu değerlendirdi.

Beşiktaş'ın başında Şenol Güneş gibi bir ismin olduğunu söyleyen Demirkol, "Beşiktaş taraftarı en azından Ocak ayına kadar bu konuyu kapatsın" dedi.

"Beşiktaş'ta kalede kim olsun?" sorusuna Mehmet Demirkol şu yanıtı verdi, "Bu çok zor bir karar. Şenol Güneş, Türk futbol tarihinin en iyi kalecilerinden biri. Bazıları tarafından birinci kaleci olarak da gösterilebilir.Benim seyrettiğim Rüştü Reçber ile birlikte en iyisi. Aynı zamanda Türk futbol tarihinin de en iyi teknik direktörlerinden birisi. Onun vereceği karara çok fazla itiraz etmemek lazım. Taraftar açısından söylüyorum. Taraftarın çok net bir fikri var. Büyük bir yüzdeyle Tolga'yı istemiyorlar. Anketler de yapılıyor, yüzde 80 falan çıkıyor. Ancak transfer dönemi kapalıyken dinlemek lazım. Her şeye karışın, santrafora karışın, sağ açığa sol açığa karışın kaleciye karışmayın. Bir bildiği vardır. Taraftar, transfer döneminde "olağanüstü bir kalecimiz olsa veya alınsa ne güzel olur, ayakları da iyi olsa" der. Beşiktaş ile Galatasaray arasındaki fark nedir? Galatasaray, daha tartışmalı bir takım. Kadro olarak çok kuvvetli ama daha oluşmamış. Ancak şöyle bir durum var. Mükemmel santrafor ve mükemmel kalecisi var. Bir takımda en çok arayacağın şeyler. Tolga'nın çok iyi bir kaleci olduğunu düşünüyorum; ayakları konusunda çok ciddi problemi var. Bunu kendisi de kabul eder. Beşiktaş taraftarının bu konuyu en azından Ocak ayına kadar kapatması gerektiğini düşünüyorum."

Haber1903