Beşiktaş Kulübü Kongre Üyesi Rüzgar Sağnak, Beşiktaş'ın gündemine dair Haber1903'e açıklamalarda bulundu.

İşte Rüzgar Sağnak'ın açıklamaları:

EYLÜL AYI ÇOK KRİTİK

Transferlerin gecikmesi doğal olarak uyum sürecini ve ideal kadro tertibinin oturmasını sarkıtacaktır. Hocamız çok tecrübeli ve bilgili bir usta. Ondan iyi bu işi başaracak kimse olamaz.

Transfer piyasasına üst düzey stoper alma düsturuyla çıkıp sadece üst düzey stoper almadan kapamış olmamız çok enteresan ve izahını bulamıyorum. Antep hazırlık maçında oynanan pozitif futbol yanında rakibe verdiğimiz 2 tanesi net 4 pozisyon dikkatimi çekti. Şampiyonlar Ligi seviyesinde affetmezler, umarım bedel ödemeyiz. Zira hem mevcut stoper ikilileri ilk defa birlikte oynuyor ve uyum sürecine ihtiyaç olacak ayrıca gerekli gözüken üst düzey stoper oyuncusunu yine alamadık. Yeni katılan sağ ve sol bekleri hatta kaleci Fabri'yi de eklersek, toplam defans hattının uyumu sıkıntısı olabilir. Bunlar zaman gerektiren zor işlerdir ve malesef çok kısa bir süre sonra Şampiyonlar Ligi maçları başlayacak ve pek zaman yok.

Fikstürümüzde Eylül ayı çok yoğun ve zorlu gözüküyor. Ligde Akhisar deplasmanı ve GS derbisi, Şampiyonlar Ligi'nde ise Benfica deplasmanı ve Kiev maçı. Eylül ayını başarı ile atlatırsak önümüz artık dümdüz otobandır.

BORÇ KONUSUNDAN ARTIK SIKILDIM

Kulüp organlarında sadece BORÇ konusunun konuşulmasından şahsen ben artık sıkıldım. Konuşuyoruzda ne oluyor? 18 ay önce hayatımda ilk kez kürsüye konuşmaya çıktığımda borç 1 milyar TL olmuştu. Aradan sadece 18 ay geçmiş şimdi yönetimin bizzat kendisi 1.5 milyar diyor . 2 milyar diyen var , 2.3 milyar bile diyen var.

18 ay önce statın %90'ı bitmiş masrafı yapılmıştı. 2.3 milyar olmasada 1.5 milyar olsa ne fark eder? Yine 500 milyon veya daha fazla artmış işte.

Şimdi burası Almanya olsa, direk maliye bakanlığı veya federasyondan yazı gelir ve 4. Lige yollanırsın. Allahtan burası Almanya değil, burası Türkiye. Ayrıca bu borç sadece bizde değil hem diğer ezeli rakiplerimizde ve tüm lig kulüplerinde aynı oranda mevcut. Bağımsız denetleme şirketi Ernst& Young raporuna yazmış : SİRKET BORCA BATIKTIR. Batar, batacak, batabilir yazmamış.Geleceğe yönelik uyarı değil yani, açık Net mevcut durum için BATIK yazmış.

Batıksa batık, ona bakarsan tüm kulüpler batık. Resmen Batık olmayan 1-2 kulüp Hariç kulup yok.

Şimdi kulubümüzün ihtiyacı olan şey ne kadar batık olduğumuzu kimin batırdığını filan tartışmak yerine , ne yapmalıyız ne çareler üretmeliyiz mevzularını tartışıp düşünmektir. Gizlemenin saklamanın faydası yok. Mesela en çabuk ve basit çarelerden birisi ŞAMPİYONLAR LİGİ grubundan çıkmaktır. Bunu konuşalım.

Haber Kaynağı: HABER1903