Ntvspor’da yayınlanan “90+” programında Güntekin Onay, Beşiktaş’ın yeni transferlerinin Gaziantepspor karşısındaki performansını değerlendirdi.

 

İşte Onay’ın HABER1903’e yaptığı açıklamalar:

-ÖZEL MAÇ FİKRİNDEN SIYRILABİLİRİZ-

“Özel bir maç olduğu için çok fazla baz almamak gerekir diye düşünenlerin sayısı çok olabilir. Ben de genelde özel maçları çok önemsemem ama özel maç burada Beşiktaş’ın dezavantajına. Çünkü güçlü, favori olan Beşiktaş ve evinde oynuyor. Özel maçta çok fazla yüksek tempo yapmazsın ve çok fazla efor sarf etmezsin. Yani Beşiktaş’ı Gaziantepspor’a oranla daha avantajlı kılacak olan pres gücü, baskı daha eksik kalır. Lig maçı olsa daha yüksek enerji ve daha ciddiyetle oynarsın. O gözle bakarsak özel maç fikrinden sıyrılabiliriz”

-CANER ERKİN, GÖNÜL VE İNLER YORUMU-

“Caner  Erkin, maçın yıldızıydı. Fenerbahçe’de çok başarılı olduğu, 15 asist yaptığı dönemlerdeki oyununu hatırlayalım. Hücumda çok etkili, topu her ayağına aldığında rakip savunma için tehlike yaratacak aksiyonların içinde olan, topu taşıyan, etkili ortalar kesen, ikiye birlerde rakiplerini eksilten bir Caner izledik. Fizik olarak da iyi durumdaydı. İstek olarak da zirve yaptı. Hem iki asist yaptı hem de topu her ayağına alışında arkadaşlarına pozisyon hazırladı. Gökhan İnler, tam bir oyun lideri. Hiç boş hareketi yok. Topu hem olumlu kullanıyor, hem de kısa, uzun ve öne oynuyor.  Dripling yapıp oyuncu eksiltebiliyor. Fizik olarak çok hazır olmamasına rağmen saha içinde gerçek bir maestro görüntüsü verdi. Gökhan Gönül, çok aktifti ve kusursuza yakın oynadı. Çok top kaybetmedi ve al verlerde başarılıydı. Ama Gökhan Gönül’ün genel anlamda temposu daha yüksektir. Sürekli gider, arar ve taşır. Biraz daha idareli Gökhan Gönül izledik ama kötü değildi”

-ÇOK GÜZEL VE ETKİLEYİCİ BİR ASSİT-

“Talisca’nın çok iyi bir sol ayağı var. Özellikle Aboubakar’a yaptığı asistte sırtı dönükken tek pasta önüne bıraktı. Çok güzel ve etkileyici bir asist. Bir tane sol ayağının iç üstüyle kalecinin sağına müthiş kesti. Kaleci iyi çıkarttı. Kafayla gol attı. Bence Talisca da ilk maçında sınıfı geçti. Aboubakar da güzel bir gol attı. Topla olan ilişkilerinde açıkçası beklediğimden daha yumuşak buldum. Ama oyunun içerisinde biraz daha aktif olmalı. Oynadıkça takım içerisindeki rolü daha da aktif hale gelecektir.  Adriano’nun fizik olarak çok hazır olmadığını düşünüyorum. Beşiktaş, bir de penaltı kaçırdı ve net pozisyonları da vardı. Beşiktaş, diğer oyuncuların da katılmasıyla birlikte Vodafone Arena’da özellikle bu tip takımlara karşı kolay galibiyetler alabilecek bir ekip görüntüsü verdi”

-GÖKHAN İNLER VE CANER ERKİN, BEŞİKTAŞ’I FARKLI SEVİYEYE TAŞIDI-

“Rakip kaleye kolay giden bir takım izledik. Özellikle Gökhan İnler ve Caner Erkin’in çok fazla seviye atlattığını, kalite koyduğunu görüyorum. Beşiktaş’ı farklı bir seviyeye taşıdıklarını düşünüyorum. Bundan sonra Şenol hocanın işi zor. Tercihlerinde nasıl karar verecek? Gökhan İnler gibi üst düzey önemli bir futbolcu var. Atiba, Oğuzhan, Talisca var. bu dörtlüden hangi 3’ünü oynatacaksın? Hangisini keseceksin? Adriano ce Caner var. Beck-Gökhan Gönül var. O yüzden tercihlerinde zorlanacak” ifadelerini kullandı.

HABERİN VİDEOSU'NA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN