Şampiyonlar Liginde Guruplarda oynadığı hiç bir maçta mağlup olmayan Beşiktaş, gruptan çıkmak için Kiev engelini aşması gerekiyordu. Istanbul'da yenemeyip berabere kaldığı rakibini,
dereceler eksiyi gösteren soğuk buz gibi deplasmanda yenmeye çalışacaktı.

Bu şartlar altında rakibin karşısına çıkan Beşiktaş futbol takımının oyuncuları oyuna tutuk bir şekilde başladı. Beşiktaş'ın orta sahasında oynayan Oğuzhan ve Tolgay oyuna çok tutuk başladılar pas yapamayan bir orta saha görüntüsüde idiler. Oyunda Biz golü ararken,maçın başlarında  Golü kendi kalemizde gördük. Gördük görmesine ama Beşiktaş golü yemesine rağmen çabuk toparlandı oyunda dengeyi getirdi, rakibin üstüne gitmeye rakip kalede gol pozisyonları bulmaya başladı. O anda devreye maçın İskoç hakemi Craig Thomson devreye girdi ve gecenin kabus gibi üstümüze çökmesi sağladı. Beck'in rakibi ile ceza sahasına beraber koştukları pozisyonda rakibinin Beck'i yere indirimesi sonucu biz faul beklerken İskoç hakem Craig Thomson Kiev'in lehine penaltı noktasını, ardından Beck'i kırmızı kart ile sahanın dışına yolladı. Dünyanın neresinde olursan ol şampiyonlar liginde üst düzey bir maç yöneten hakem böyle amatörce bir karar veremez vermemeli. Bir takımın emeklerini bedava verdiği bir penaltı sonrası bu şekilde heba etmemeli.

Maçın bundan sonraki kısmını yazmaya gerek yok zaten. Şu şöyle olmuş, bu böyle olmuş desek hiç bir şey geriye gelmeyecek.

Guruptan çıksaydık herşey daha güzel olacaktı. Maç kazanılsa, Beşiktaş guruptan çıksa Beşiktaş'ın kasasına iyi bir gelir gelmiş olacaktı bu yönden kötü oldu.

Beşiktaş burdan artık yoluna UEFA kupasından yoluna devam edecek, şampiyonlar liginde oynadığı futbolu devam ettirirse bir üst tur ve çeyrek final ve üst taraf neden olmasın. Beşiktaş futbol takımı bunu yapabilecek kapasitede..

Ve bu moral bozukluğu ile haftasonu lig'de Bursaspor karşısına çıkacak. Yenilgiyi ve moral bozukluğunu bir an önce atlatıp ligde yolumuza devam etmeliyiz. Kaybedilmiş bir şey yok.
Buraya kadarmış diyeceğiz önümüze bakacağız.

Şampiyonlar liginde oynadıkları futbol ile bizlere bu sevinci yaşatan Beşiktaş futbol takımına  teşekkürler...

Son olarak Kiev'e gidip orda Beşiktaş'a destek veren ve seslerini yaptığı tezahüratlar ile duyuran büyük Beşikhaş taraftarlarına helal olsun diyorum, maç öncesi Kiev'lilerin saldırısına uğrayan ve yaralanarak yurda dönen taraftarlarımıza çok geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum...

Ali Engin