Hafta içi şampiyonlar liginde üst düzeyde bir maç oynayan Beşiktaş futbol takımı ligin en formda ve lider takımına karşı mücadele etti. Kazandığı takdirde lig lideri konumuna gelecekti.
Şenol hoca kadroyu son oynadığı, Benfica maçının ikinci yarısındaki kadro ile çıktı.

Karşılaşmaya ligin lideri durumundaki  Başakşehir'in üstün bir oyun yapısı ile başladığını gördük. Oyunu iyi yönlendirdiler kendi sahalarından organize bir şekilde çıktılar. Ayağa top yapan, üçgenleri iyi  2 ye 1, 3'e 1 gibi varyasyonları iyi yapan bir takım görüntüsü verdiler. Hafa içi üst düzey bir mücadele veren Beşiktaş ise Başakşehir karşısında maçın ilk anlarında Başakşehir baskısına boyun eğdi. İlk atağında yediği Kontra ile kalesinde golü gördü. Beşiktaş oyun kurmakta zorlanan bir takım görüntüsü verdi. Rakip takımda Mossoro, Visca, Emre, Cengiz ve Mehmet Battal gibi futbolcuların üstün oynu ile Beşiktaş kalesinde tehlikeler yarattılar. Kaleci Fabri yerinde kurtarışları ile Beşiktaş'ın oyundan kopmamasını sağladı. Başakşehir oyunda üstünlüğünü Emre'nin sahadan çıkması ile kaybetti. Beşiktaş oyunda üstünlüğünü ele aldığında ilk yarının sonlarını gösteriyordu skorbord. İlk yarıyı mağlup bir şekilde soyunma odasının yolunu tutan Beşiktaş futbol takımı, Şenol hocanın ikinci yarıya Gökhan İnler&Tolgay değişikliği yapmasına neden oldu. İkinci yarıya hızlı ve baskılı bir şekilde başladı Beşiktaş'lı futbolcular ve buldukları erken gol ile maçta dengeyi getirdiler.  İlk yarı oyunu sürklase eden Başakşehir Emre'nin oyundan çıkması ile oyundan düştüğünü gördük, oyunun hakimiyeti Beşiktaş'a döndü, ikinci yarı oyunu yönlendiren top çeviren Beşiktaş'tı. Baskıyı arttıran Beşiktaş gol yollarında etkisiz kaldı. Hafa içi  Benfica maçının yorgunluğu ilerleyen dakikalarda maçın son anlarına doğru kendini hissettirmeye başladı. Eğer, hafta içi bu denli zorlu bir maç yapmamış diri bir Beşiktaş olsa idi maçın son anlarını daha baskılı bir şekilde oynar Başakşehir'i evine puansız gönderirdi.

Dün akşam oyunda sahanın en göze batan futbolcusu kimdi diye sorulsa, artık sorulmaya bile gerek yok Atiba desek Sanırım bütün herkes ile hemfikir oluruz. Her tarafa koştu rakip atakları kesti, gol aradı sahada ne yapılması gerekiyorsa hepsini yaptı. Allah kendisine sakatlık falan vermesin.
Genç Atınç, Şenol hoca ona Mehmet Batdal ile birebir oynamasını söylemiş, görevini eksiksiz yerine getirdi. Yalnız Atınç'ın topu oyuna sokuşlarda biraz eksiği var, onuda giderdiği an müthiş bir defans oyuncusu olur.
Ya kaleci Fabri'ye ne demeli ? Bu Fabri bizleri bir maç kalpten götürecek Sanırım. Kendisine atılan geri paslarda altı pas içinde rakibi ile çalım sevdasına giriyor. Gözünü seveyim Fabri bizi bir maç kalpten götüreceksin yapma böyle şeyler. İyi kalecisin tamam, ama bu kadar aşırı güven sana aşırı pahalıya patlar dikkat.
Beşiktaş, Zorlu maçlar arefesinde iki maçtan beraberlik ile ayrıldı. Haftaya ezeli rakibi Fenrbahçe ile derbi karşılaşması oynayacak. Beşiktaş için zor bir karşılaşma olacak, Fenerbahçe yükseliş içinde. Beşiktaş Yenemez ise yenilmeyecek rakibine avantaj vermeyecek.

Ali Engin