Tebrikler Beşiktaş,

Tebrikler Çocuklar,

Cansınız,

Kansınız...Beşiktaş futbol takımı bu akşam bizlere müthiş bir sevinç yaşattı, hepinize sonsuz teşekkürler. Bizlere bu mutluluğu yaşattığınız için...

Evet gelelim maça. Napoli maçı öncesi Şampiyonlar liginde oynadığı iki maçtan beraberlik ile ayrılan Beşiktaş, Rakibi ilk iki maçta 6 puan toplayan Napoli karşısında nasıl bir oyun sergileyeceğini Merak ediyorduk. Şenol hoca, rakibini iyi etüd edip ona göre kadro seçimi yapmış olacakki tam bir deplasman takımı kadrosunu sahaya sürdüğünü gördük.

Rakip Napoli maça Ev sahibi olmanın ve ilk iki maçta aldığı 2 galibiyetin morali ile Besiktaş'ın karşısında idi. Maça'da üstün bir şekilde başladı. İlk 15 dakika Beşiktaş'a nerdeyse top göstermediler Beşiktaş kendi sahasından çıkmakta zorlandı. Beşiktaş'ı uzun zamandır böyle gördüğümü hatırlamıyorum inanın. Beşiktaş Napoli'nin o baskısını kırdığı an rakip kalede gol aramaya gittiği ilk atakta Adriano ile golü bulması oyunda bir anda dengelerin değişmesine neden oldu. İyi başlayamadığı bir oyunda bulduğu gol ile oyunun yönünü değiştirdi. Rakip Napoli, ayağa pas yapan kendi sahasından hızlı bir şekilde çıkan oyun yapısı vardı. İşte burda Beşiktaş'lı futbolcular yerinde kademeye girerek Napoli'nin ataklarına set çektiler. Set çektiler dedik ama, tam oyunda tam olarak dengeyi kurdu dediğimiz anda Beşiktaş defansının arkasına atılan topta Mertens'in 3 defans oyuncusunun arasından golü yapması bir anda oyunda dengeyi getirdi. Beşiktaş yediği golün etkisinden çabuk kurtulup Beşiktaş'a geldiğinden bu yana uzun zamandır gol hasreti çeken Aboubakar defansın hatasını affetmeyip kaptığı topu gol yapıp Besiktaş'ın soyunma odasına 2-1 lik üstünlük ile gitmesini sağladı.

İkinci yarıya 2-1 lik üstünlüğün morali ile başlayan Beşiktaş'lı futbolcular, maçın hakemi Sergei Karasev 'in maçın önüne geçebileceğini nerden bilebilirdiki. 2 yarının hemen başında Kaleci Fabricio'nun rakibini düşürdüğü pozisyonu penaltı çaldı. Sahneye Fabricio cıktı. Penaltıyı kurtararak takım arkadaşlarına büyük bir moral ve özgüven verdi. Beşiktaş oyunda dengeyi kurmuş, rakip Napoli'nin orta sahası oyundan düşmüş, oyunu istediği gibi yönlendiriyor iken sahneye ikinci kez çıkan Rus hakem Sergei Karasev hiç olmayacak bir şekilde ikinci kez penaltı noktasını göstererek Napoli'nin oyuna ortak olmasını sağladı. Maç 2-2 oldu, ama Beşiktaş'lı futbolcular oyundan kopmadı. Biz bu akşam hakemide kalenin içine sokacağız dediler ve öylede yaptılar açıkçası. Maçın son anlarında buldukları gol ile maçta 3. Kez öne geçtiler, artık ne hakem kalmış nede rakip kalmıştı sahada hepsini San Paolo'nun çimlerine gömdüler ve aylardır kendi sahasında yenilmeyen Napoli'nin yenilmezlik serisine son verdiler. Guruptaki puanını 5 e çıkartarak guruptan çıkmak için büyük bir avantaj elde ettiler.

 Bu akşam sahada, 11 tane koca yürekli Beşiktaş'lı vardı.

Bu akşam sahada, yaptığı kurtarışlarıyla, kurtardığı penaltı ile rakibine geçit vermeyen Panter Fabricio vardı.

Bu akşam Sahada, lig maçlarında gol atamayan patlama beklediğimiz, patlamayı Napoli'de yapan  kara çocuk Aboubakar vardı.

Bu akşam saha kenarında Galibiyet'in mimarlarından Şenol Güneş hocam vardı.

Ve son olarak, bu akşam kilometrelerce uzaktan gelip maç öncesi  yapılan o kadar zulme rağmen takımları Beşiktaş'ı yalnız bırakmayan büyük Beşiktaş taraftarı vardı.

Hepsine bu zafer armağan olsun.

Ali Engin