Beşiktaş ilk kez taraftarı arkasına alacak on iki kişi oynayacaktı bir derbide… Erken gelen golle Beşiktaş'ın on ikinci adamı sustu… Galatasaray adına on ikinci adam gibi görev yapan Ali Palabıyık ise hiç susmadı!

Beşiktaş bildik oyunun oynuyor, pas yapıyor, savunma arkasına sarkmaya çalışıyor buna karşılık Galatasaray oyunu soğutmaya çalışıyor.

İyi futbola fırsat tanıması gereken Ali Palabıyık ise Muslera başta sarı-kırmızılı oyuncuların oyunu soğutmasına izin veriyor…

BRUMA'NIN HAKKI!

İlk golde Beşiktaş savunması büyük hata yaparken ikincide de Bruma'nın gidişini seyretmeleri de şaşılacak bir görüntüydü açıkçası. Ancak bu görüntüye rağmen Bruma'nın hakkını verelim, muhteşem götürdü topu ve harika bir plaseyle bıraktı köşeye.

İlk 45'te Beşiktaş'ta Oğuzhan'ı sahada göremedik ve orta saha bu nedenle tam olarak çalışmadı.

Quaresma da her zamanki gibi kendi maçını oynayıp fantastik hareketler peşine düştü. Buna karşılık Galatasaray, Tolga Ciğerci ile orta alanda tutunmaya çalışırken savunma arkasına atılan toplarda da dikkatli davrandılar.

Deyim yerindeyse ilk yarıda Beşiktaş oynadı, Galatasaray ise bekledi ve kontralarla vurdu.

BU HAKEMLE BU KADAR!

İkinci yarıda Talisca ve Aboubakar girince oyunun şekli değişti. Beşiktaş artık çok daha etkili oynuyordu.

Marcelo'nun golünden sonra Galatasaray şaşırdı ve ardından gelen Cenk'in golü maçın kader anı gibiydi…Ve artık muhteşem on ikinci adam da sahne almıştı… Beşiktaş bastırıyor, Galatasaray tıpkı oyunun başında yaptığı gibi oyunu soğutmaya çalışıyordu.

Ali Palabıyık nasıl olduysa maç bitmeden Muslera'ya sarı kart göstermesi gerektiğini hatırladı.

Muslera hiç tınlamadı beraberliği kurtarmak için zaman çalmaya devam etti. Palabıyık da seyretti.

Böyle bir hakemle Beşiktaş kazanmak şöyle dursun beraberlik aldığına şükretsin…

Turgay Demir / Fotomaç